• Uzmanına Danışın - Anıl Şarkoğlu Kimdir ?

    Anıl Şarkoğlu 1985’te İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Özel Şişli Terakki Lisesi’ nde tamamladıktan sonra üniversiteden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Doğa sporlarına ilgisi çocukluk yıllarında izcilik ile başladı ve lise yıllarının başında, genç yaşta YTÜDAK (Yıldız Teknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü)’a yazıldı. Lise öğrenimi sürerken YTÜDAK’ ta 2 yıl dağcılık eğitimi aldı ve kulübün aktif bir üyesi oldu. Vakit buldukça halen kulüp eğitimlerinde gönüllülük esaslı eğitmenlik yapmakta ve dağcılık hayatına YDK (Yıldızlı Dağcılar Spor Kulübü Derneği) çatısı altında devam etmektedir.

    Ülke çapında ve yurt dışında birçok yaz ve kış tırmanışı gerçekleştiren Anıl, dağcılığın yanı sıra, arama-kurtarma ve ileri ilk yardım konularında uzmanlık seviyesindedir. Telsiz ve telsiz elektroniği, tüplü dalış, bisiklet ve motosiklet kullanmak da ilgi alanları içerisinde yer almaktadır. Adventure Mountain Association (AMA) ve Uluslararası Dağ Rehberleri Birliği (UIAGM-IFMGA) standartlarına sahip olan Kırgızistan Dağ Rehberleri Derneği (KMGA) üyesidir.

    Rehberlik okulundaki eğitimine devam ederken Orta Asya dağlarına tırmanış için sık gitmekte, Ala-Archa Milli Parkı’nda ve Chong-Kurchak vadisinde tırmanmaktan keyif almaktadır. 2015 yılı itibariyle Millet ve Kask markalarının Türkiye atleti olan Anıl Şarkoğlu, profesyonel hayatını kurucu ortağı olduğu Türkiye’nin en büyük tırmanış salonu olan DuvarX’ te sürdürmektedir.    Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.