• Franchise

   
   

  Yüzyılın işletme sistemi franchising en özet tanımıyla; başarmış bir markanın sistemini, deneyimlerini, ismini, sürekli desteklemek ve belirli koşullara uymak şartıyla girişimcilere kiralamasıdır.

  Ardında güçlü bir “sistem” olmalıdır; her güzel fikir veya karlı iş franchise edilemez. Franchising, işin eksiksiz tarif edildiği, eğitim ve desteklerle büyüyen, denetimlerle korunan bir işletme sistemidir.

  Franchise verenin kanıtlanmış bir başarısı olması şarttır. Girişimciye ancak karlılığı ve devamlılığı ispatlanmış bir model önerilmelidir. Girişimci kendi bilgi ve deneyimi ile aynı işi daha karlı, verimli yürütebiliyorsa yanlış işe yatırım yapıyor demektir.

  Franchise almak bir işe başlamanın en güvenli yoludur. Markanın gücü rekabete karşı koymada en önemli avantajdır. Zincirin satınalma ve reklam gücü girişimciye bağımsız bir işletmede yaratabileceğinden daha güçlü ve karlı bir “iş” olanağı sunar.

  Franchise alan girdiği sektörde deneyimli olmak zorunda değildir. Franchise verenin sağladığı eğitim, mali – hukuki destek, doğru yer seçimi gibi destekler girişimcilerin hiç bilmedikleri bir işi başarıyla yürütmesini sağlar.

  Franchising sisteminin en önemli özelliği ise birlikte yaratılan gücün, sisteme yapılan katkı çerçevesinde adil paylaşılmasıdır. Başarılı bir modelde Franchise alan gözetilmeli ve sürekli desteklenmelidir.

   


  Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.